Sandeidbuen William Veim tok ein lang køyretur for å koma seg til Landsskytarstemnet i Bodø. Der bur han i bilen. Foto: Sander Eide Aase
Sandeidbuen William Veim tok ein lang køyretur for å koma seg til Landsskytarstemnet i Bodø. Der bur han i bilen.

Køyrde 150 mil for å skyta

Ein av dei lokale skyttarane som deltek på Landsskyttarstemna i år er William Veim frå Sandeid. Han pakka likegodt bilen og køyrde til Bodø på under eitt døgn.

Publisert Sist oppdatert

Veim skyt for Vikedal og Imsland Skyttarlag. Han byrja å skyta i haust då han starta å studera i Stavanger.

— Eg har alltid vore interessert i sporten, seier Veim.

Det er såleis fyrste gong Veim deltek på landsskyttarstemnet. Han skyt i klasse 2, der skyt dei både liggande og kneståande. På baneskytinga fekk han 238 av 250 moglege poeng. Det var han godt fornøgd med.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS