Anna Klette Steinsland (Vindafjordlista) og partikollega Tormod Sandsgård har saman med Guri Ravatn bedt om at blir kontrollert at vedtaket om skulenedleggingar i 2025 er lovleg.
ARKIVFOTO: SVEIN-ERIK LARSEN
Saknar visjonar og framtidstru
Utviklinga med stadig fleire eldre og færre unge var sentralt i budsjettarbeidet i Vindafjord. Anna Klette Steinsland (Vindafjordlista) fryktar at dystre prognosar kan bli ein sjølvoppfyllande profeti om ikkje kommunen er offensiv.
— Eg har høyrt ordet omstilling» mange gonger i budsjettprosessen. Satsing» trur eg ikkje har høyrt ein einaste gong, sa Anne Klette Steinsland då ho la fram Vindafjordlista og SV sitt budsjettforslag i kommunestyremøtet på tysdag.
Budsjettforslaget fekk støtte av dei fire representantane desse to partia har til saman. Sp, KrF og Ap fekk fleirtal for sitt budsjett for 2024 og økonomiplan for 2024-2027. I tillegg blei eit samla kommunestyre med på åtte verbalvedtak.
Søker inspirasjon