Skånevikgjengen på innetrening før sesongen. Oppe frå venstre: Johannes Garvik, Espen M Lauareid, Espen Bøthum, Julio Andres Nunez(trener) Nede frå venstre: Kevin Ribesen, Bjørnar Tendal, Peder Sævareid, Birk Hesjedal og Vegard Opheim Rognøy.
ARKIVFOTO: MAGNE SKÅLNES
Seriestart 2025
Ungt lag på ny bane
Kunstgrasbane, elleverfotball, og speleglede er stikkord før Skånevik IL sparkar igang årets sesong i 7. divisjon.
Skånevik IL går inn i ein ny sesong i år, og laget har trena inne i idrettshallen i vinter. I år som i fjor har dei med seg Julio Andres Nunez frå Chile som trenar og innpiskar frå sidelina. Denne sesongen vil laget ta i bruk den nye kunstgrasbanen, men det vil bli spelt nokre kampar i 7. divisjon før dette. Dei startar med nokre bortekampar. Nytt av året er at laget satsar på ellevarfotball, etter å ha stilt med niarlag i fjor.
Speleglede
Då Grannar vitja treninga inne i idrettshallen, var det økt med stor vekt på å spela fotball, speleglede og god stemning. Trenar Julio har ein enkel filosofi når det gjeld fotball: