Klar for utbygging.Prosjektleiar Reidar Våge t.v, teknisk leiar Trond Vetås, produksjonsleiar Signe Jordal og Leiv Anfin Drange frå Omega Areal.Foto: Irene Mæland Haraldsen
Klar for utbygging.Prosjektleiar Reidar Våge t.v, teknisk leiar Trond Vetås, produksjonsleiar Signe Jordal og Leiv Anfin Drange frå Omega Areal.

Snart klar for utbygging

Etter at styret i sjømatselskapet Mowi nyleg gav tommel opp for utbygging av smoltanlegget i Fjæra, går det mot byggestart alt i sommar.

Publisert Sist oppdatert

— Nå er det bestemt. Styret har godkjent prosjektet. Me i region sør er glad for at styret ser positivt på utbygging. Dette blir eit flott anlegg, seier ferskvassleiar og prosjektleiar for utbygginga, Reidar Våge og står klar til å ta det første spadetaket så snart alle nødvendige løyve er på plass.

Det nye anlegget aust i Etne kommune vil få plass vegg-i-vegg med dagens anlegg på Fjæra og vil dekka eit område på rundt fem mål. Det er om lag på storleik med dagens anlegg.

Utbygginga aukar kapasiteten på anlegget betydeleg og gjer det mogeleg for bedrifta å auka snittvekta på smolten frå 200 gram til 700 gram før den går i sjøen. To store fisketankar, eitt serviceanlegg med tre hyblar for vaktpersonell, rassikring på oppsida av E134 og delvis omlegging av eksisterande veg inne på området, inngår i prosjektet. I tillegg skal deler av området beplantast og pyntast.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS