Det blir peparkakebygd i Ølen Senter i år òg.
Enno er det kun to julenissar Mona Ljosnes Nordtveit har på langbordet der peparkakebygda dei neste dagane kjem.
Peparkakebygda på Ølen Senter
For barn i Ølen og Ølensvåg er ein oljeplattform eller to naturlege å ha med i ei peparkakebygd.
Peparkakebygda på Ølen Senter
Ei av peparkakebygdene frå tidlegare år.

Klart for ny peparkakebygd

Ikkje alle pepperkakebyar og -bygder forandrar seg særleg mykje frå år til år. I Ølen garanterar Mona Ljosnes Nordtveit at årets ikkje er kopi av ein einaste av dei ni føregåande.

Publisert Sist oppdatert

Det er nemleg det niande året at det er peparkake-utstilling i Ølen Senter. Det var Merete Vårvik Matre som byrja det i si tid, men no er det Mona Ljosnes Nordtveit og venninna Helene Haukland som har tatt over.

— Det lagar seg jo eigentleg sjølv, det trengs berre litt koordinering og promotering frå vår side, seier Nordtveit som understrekar at det er ei peparkakebygd, ikkje by.

Ho seier at det er eit tilbod til kreative unge og vaksne kor det er låg terskel for kva som blir levert inn.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS