Samla barn til leik og moro
Det var full aktivitet og glede blant barna på haustcampen i Vindafjord tysdag. Der fekk dei oppleva gardsliv, friluftsliv og spennande utfordringar i naturen.
Rundt 70 barn var samla på Frønsdal aktivitetsgard i Ølensvåg i haustferien då det var Camp Vindafjord for barn i 1. til 7. klasse. Aktivitetane var fordelt på fire ulike stasjonar for to lag. Den eine gruppa arbeidde med stell av hest med påfølgande riding. For det andre laget var aktivitetane pil og boge, samt hesteskokasting. Etter felles matpause med kyllingpølser og appelsinjuice, bytta laga om.
— Barna viste like stor glede av å få kosa med kaninane, som å få stella med hestane, seier vikarierande dagleg leiar i Vindafjord frivilligsentral Nelly Beate Vestbø.
— Bra opplegg