Gang rundt juletreet høyrer med. Her frå julegateopning i Ølen i 2023.
Arkivfoto: Irene Mæland HaraldsenFOTO: Irene Mæland Haraldsen
Klart for julegateopningar
Det stundar mot jul og den årlege julegateopninga rundt om i bygdene. Tradisjonen tru står tenning av julegrana, julemusikk og gang rundt juletreet på programmet. Og kanskje kjem sjølvaste julenissen på besøk.
Siste torsdagen i november er det duka for julegateopning fleire stader i Etne og Vindafjord. I Ølen blir det som vanleg opninga av peparkakebygda på Ølen Senter, før det tradisjonelle juletoget gjennom Sjoargata startar. Vel framme ved Byggmix blir det tenning av julegran, julemusikk og gang rundt juletreet.
Også i Skjold blir programmet som pleier å vera. Skjold Musikkorps stiller som vanleg opp for å gleda små og store med vakre juletonar, og når lysa er tent på julegrana blir det julesongar og gang rundt juletreet.
Fakkeltog