Bli abonnent – få full digital tilgang!
Kun 5 kr for 5 veker!
• Alt innhald på grannar.no • eAvis
• Digitalt arkiv heilt frå 1973
• App med nyheitsvarsel
Deretter frå 159 kr/månad. Automatisk fornying.
Inga bindingstid. Du seier sjølv opp når du ønskjer.

KJØP

Du må logge inn for å lese artikkelen

Janne Larsen Sævareid, legg mykje arbeid ned i famiiebedrifta Larsen Bakeri i Skånevik der fleire generasjonar har jobba før henne. No får ho litt hetta av den kolossale prisauken på varer og straum, og må tenkja kreativt for å sjå framover. Arkivfoto: Grethe Hopland Ravn
Dagleg leiar Janne Larsen Sævareid har stort fokus på å unngå matsvinn på Larsen Bakeri i Skånevik.

Kastar ingenting

Publisert Sist oppdatert

— Dette er stor stas. Det er veldig kjekt å bli lagt merke til for jobben me gjer, seier dagleg leiar Janne Larsen Sævareid.

På sine vårkartongar har Q delt ut meir enn 30 Matredderprisar, der dei feirar aktørar som gjer ein forskjell og inspirerer andre. På kartongen skriv dei at Larsen Bakeri har blitt eit førebilete innan matsvinn, og at dei gjer brød til berekraft.

— Med kreative løysingar som sal av bakarvarer etter stengetid, sørgjer dei for at ingenting går til spille. På denne måten reddar dei tonnevis av mat kvart år – og motiverer andre til å tenkja nytt. Difor har dei fått Q Matredderprisen, skriv Q-Meieriene.

Powered by Labrador CMS