Pleie- og vaskeprosedyrar
Det er tid for at bilen skal få skine. Etter ein lang vinter med snø og kulde som har generert salting og strøing langs norske vegar, set det spor etter seg på bilane våre.
Bilentusiastane i distriktet, har førebudd seg på dette lenge og ser fram til vår og sommar. Først må salt og grus vekk frå vegbana før bilar av eldre årgang får sleppe ut langs landevegen. Skinande blanke og med fin motorlyd under panseret.
Ein av dei yngre BMW-frelste bilentusiastane Tobias Stople Gjendem (24) er klar for ein liten prøvetur med bilen han har fått liv i igjen. Bilen trillar ut av vaskehallen på Steinsland i Sandeid. Eigaren frå distriktet hadde gått lei og nærast gitt opp med å få denne bilen på vegen igjen, men bilmekanikaren Tobias tok utfordringa og sjekka ut motor og leidningar. I dag brummar motoren godt under panseret med sine 286 hestekrefter, og er klar for å møte årets sommarsesong. Gode råd om bilpleie og motor har mellom anna Sven-Christian Gusdal med fleire i bilmiljøet bidratt med.
Hobbyen og lidenskap