Ingrid Maria Bik (t.v.) og Tanja Midtsian var NVE sine representantar på eit møte i Ølen i mars. ARKIVFOTO: SVEIN-ERIK LARSEN
Ingrid Maria Bik (t.v.) og Tanja Midtsian var NVE sine representantar på eit møte i Ølen i mars.

Energi

Over 100 svar om kraftleidning

Publisert Sist oppdatert

Dette opplyser førstekonsulent Ingrid Maria Bik i energi- og konsesjonsavdelinga til Noregs vassdrags- og energidirektorat (NVE).

Ho fortel at dei ikkje har informasjon om kvar dei som sender innspel bur, med mindre dei opplyser om det sjølve, og kan derfor ikkje seia kor mange av innspela som kjem frå Etne og Vindafjord.

Statnett har sendt melding til NVE om at dei vil byggja to nye 420 kV-kraftleidningar mellom Sauda og Gismarvik. På vegen kjem dei også innom Etne og Vindafjord. Desse leidningane skal erstatta dagens 300 kV-leidningar, som er gamle og har for låg kapasitet. Det eksisterande nettet blei bygd av Hydro på 1960-talet.

Hei!
Du må ha eit aktivt abonnement for å lese vidare.

Eksisterande kunde?

Logg inn her

Har du ikkje abonnement?

Bli abonnent

Powered by Labrador CMS