Kristoffer Manczak (t.v.) Kim Einem og Glen E. Landa er alle 10 år og spela laurdag i nybyrjarklassen i Skjoldarcup. Dei unge skjoldarspelrane stakk av med høvesvis 2., 1. og 3. plass i sin klasse. Foto: Ann Margit Grønstad
Kristoffer Manczak (t.v.) Kim Einem og Glen E. Landa er alle 10 år og spela laurdag i nybyrjarklassen i Skjoldarcup. Dei unge skjoldarspelrane stakk av med høvesvis 2., 1. og 3. plass i sin klasse. Foto: Ann Margit Grønstad

God rekruttering

Sjå alle resultata frå helgas bordtenniscup i Skjold.

Les  også fyldig reportasje frå cupen ei måndagens papir-/eavis.

Resultat Skjoldarcup 2015:
Gutar 11
1;STRØMSTAD Peter, Fjell-Kameraterne,IL
2;EINEM Kim, Skjoldar IL
3;MANCZAC Kristoffer, Skjoldar IL
3;GRUNNALEITE Kristoffer Fosen, Skjoldar IL
Final;STRØMSTAD Peter – EINEM Kim;14-12, 11-9, 11-3
Semi;STRØMSTAD Peter – MANCZAC Kristoffer;11-4, 11-8, 11-3
Semi;EINEM Kim – GRUNNALEITE Kristoffer Fosen;11-9, 11-5, 11-7

Gutar 13
1;NGUYEN Andreas, Fjell-Kameraterne,IL
2;MAURSTAD Patrik Emil, Fjell-Kameraterne,IL
3;EGENBERG Brian, Sportsklubben Heros
3;HOLM Viljar, Fjell-Kameraterne,IL
5;BAKKE Dag Magnus, Skjoldar IL
5;MORTVEIT Odd Olav, Skjoldar IL
Final;NGUYEN Andreas – MAURSTAD Patrik Emil;11-2, 7-11, 11-4, 11-7
Semi;NGUYEN Andreas – EGENBERG Brian;6-11, 12-10, 11-9, 11-4
Semi;MAURSTAD Patrik Emil – HOLM Viljar;11-8, 11-8, 11-8
1/4;EGENBERG Brian – BAKKE Dag Magnus;11-7, 11-6, 11-8
1/4;HOLM Viljar – MORTVEIT Odd Olav;11-3, 11-3, 11-4

Gutar 15
1;ANDERSSON Jan Roger, Stord BTK
2;NGUYEN Andreas, Fjell-Kameraterne,IL
3;HAUG Håvard, Stavanger BTK
3;EIKHAUG Thomas, Fjell-Kameraterne,IL
5;BAUER-NILSEN THOLO Haakon, Stavanger BTK
5;MAURSTAD Patrik Emil, Fjell-Kameraterne,IL
Final;ANDERSSON Jan Roger – NGUYEN Andreas;11-7, 11-6, 11-4
Semi;ANDERSSON Jan Roger РHAUG Håvard;11-8, 11-2, 11-5
Semi;NGUYEN Andreas – EIKHAUG Thomas;12-10, 8-11, 11-8, 15-13
1/4;HAUG Håvard РBAUER-NILSEN THOLO Haakon;14-16, 11-9, 11-6, 11-5
1/4;EIKHAUG Thomas – MAURSTAD Patrik Emil;12-10, 9-11, 3-11, 11-4, 11-4

Herrar C
1;LÅTE Thomas, Stord BTK
2;GODIN Per, Haugesund BTK
3;VEDELER Petter, Sportsklubben Heros
3;IRGENS Atle, Stord BTK
5;THUNEM Kristoffer, Stavanger BTK
5;HÅVARDSEN Andreas Nonslid, Skjoldar IL
5;BOHMAN Per, Haugesund BTK
5;HINRICHSEN Dag, Skjoldar IL
Final;LÅTE Thomas – GODIN Per;11-9, 11-6, 11-4
Semi;LÅTE Thomas – VEDELER Petter;11-6, 11-7, 11-2
Semi;GODIN Per – IRGENS Atle;11-6, 11-9, 11-8
1/4;LÅTE Thomas – THUNEM Kristoffer;11-3, 11-9, 11-9
1/4;GODIN Per – HÅVARDSEN Andreas Nonslid;11-5, 6-11, 11-7, 5-11, 11-9
1/4;VEDELER Petter – BOHMAN Per;11-4, 11-8, 11-7
1/4;IRGENS Atle – HINRICHSEN Dag;6-11, 9-11, 11-9, 11-6, 15-13

Herrar D
1;BAKKE Oddne, Skjoldar IL
2;WANNBERG Bj√∏rn, Skjoldar IL
3;HINRICHSEN Dag, Skjoldar IL
3;LYGRE Jarl, Stavanger BTK
5;STØLDAL Eirik, Bergen HIL
5;HAUG Håvard, Stavanger BTK
5;FOSSAN Benjamin, Stavanger BTK
5;AURSLAND Idar, Haugesund BTK
9;STUVE Nils Arne, Stord BTK
9;OPHEIM Lars, Strand-Ulv
9;BERGERUD Bård, Bergen HIL
9;OPHEIM Sveinung, Strand-Ulv
Final;BAKKE Oddne – WANNBERG Bjørn;8-11, 11-9, 11-13, 11-9, 11-8
Semi;BAKKE Oddne – HINRICHSEN Dag;11-8, 11-9, 11-6
Semi;WANNBERG Bjørn – LYGRE Jarl;11-9, 11-7, 9-11, 10-12, 13-11
1/4;BAKKE Oddne – STØLDAL Eirik;10-12, 11-5, 11-4, 11-5
1/4;WANNBERG Bjørn РHAUG Håvard;11-5, 11-13, 11-9, 11-8
1/4;HINRICHSEN Dag – FOSSAN Benjamin;11-8, 8-11, 9-11, 12-10, 11-4
1/4;Jarl Lygre vann på WO mot Idar Aursland
1/8;BAKKE Oddne – STUVE Nils Arne;11-8, 11-4, 9-11, 11-6
1/8;LYGRE Jarl – OPHEIM Lars;11-7, 11-7, 6-11, 11-13, 11-9
1/8;HAUG H√•vard – BERGERUD Bård;11-6, 11-5, 12-10
1/8;FOSSAN Benjamin – OPHEIM Sveinung;7-11, 11-5, 11-9, 11-7

Herrar F
1;EGENBERG Brian, Sportsklubben Heros
2;WANNBERG Brage, Skjoldar IL
3;STØLDAL Jan Erik, Bergen HIL
3;HAALAND Torbjørn Iversen, Stord BTK
5;LEIKNES Atle Namtvedt, Fjell-Kameraterne,IL
5;EGENBERG Svein, Sportsklubben Heros
5;HOLM Viljar, Fjell-Kameraterne,IL
5;BAKKE Dag Magnus, Skjoldar IL
9;VALDERHAUG Sverre, Bergen HIL
9;FLESLAND Holger Vidar, Etne BTK
Final;EGENBERG Brian – WANNBERG Brage;11-7, 10-12, 11-6, 11-3
Semi;EGENBERG Brian – STØLDAL Jan Erik;11-6, 11-5, 11-4
Semi;WANNBERG Brage – HAALAND Torbj√∏rn Iversen;11-8, 11-9, 11-5
1/4;EGENBERG Brian – LEIKNES Atle Namtvedt;11-5, 11-8, 11-5
1/4;WANNBERG Brage – EGENBERG Svein;9-11, 11-5, 7-11, 11-9, 11-2
1/4;STØLDAL Jan Erik – HOLM Viljar;10-12, 7-11, 12-10, 11-3, 11-8
1/4;HAALAND Torbjørn Iversen – BAKKE Dag Magnus;11-4, 11-8, 11-13, 11-6
1/8;LEIKNES Atle Namtvedt – VALDERHAUG Sverre;17-15, 9-11, 11-9, 7-11, 11-8
1/8;EGENBERG Svein – FLESLAND Holger Vidar;11-4, 11-3, 11-9

Herrar JR
1;ANDERSSON Jan Roger, Stord BTK
2;EIKHAUG Thomas, Fjell-Kameraterne,IL
3;BAUER-NILSEN THOLO Haakon, Stavanger BTK
3;NUMMEDAL Martin Aasebø, Bergen HIL
Final;ANDERSSON Jan Roger – EIKHAUG Thomas;11-5, 11-9, 11-3
Semi;ANDERSSON Jan Roger – BAUER-NILSEN THOLO Haakon;11-4, 11-3, 11-5
Semi;EIKHAUG Thomas – NUMMEDAL Martin Aasebø;11-5, 7-11, 11-9, 11-8

Herrar open
1;ANDERSSON Roger, Stord BTK
2;HØYLAND Roy, Stavanger BTK
3;LÅTE Thomas, Stord BTK
3;IRGENS Atle, Stord BTK
5;BOHMAN Per, Haugesund BTK
5;THUNEM Kristoffer, Stavanger BTK
Final;ANDERSSON Roger – HØYLAND Roy;11-6, 11-7, 11-8
Semi;ANDERSSON Roger – LÅTE Thomas;11-5, 11-5, 11-6
Semi;HØYLAND Roy – IRGENS Atle;11-7, 8-11, 11-4, 11-2
1/4;LÅTE Thomas – BOHMAN Per;11-5, 11-8, 6-11, 11-9
1/4;IRGENS Atle – THUNEM Kristoffer;11-6, 11-5, 11-9

Jenter 15
1;MYRÅS Maren, Stavanger BTK
2;TYSSEBOTN Mathilde, Etne BTK
3;KVAMSDAL Mari, Sportsklubben Heros
3;CHANMUANG Lisa Panatchakorn, Bergen HIL
Final;MYRÅS Maren – TYSSEBOTN Mathilde;11-5, 11-5, 11-0
Semi;MYRÅS Maren – KVAMSDAL Mari;11-3, 11-5, 11-4
Semi;TYSSEBOTN Mathilde – CHANMUANG Lisa Panatchakorn;12-10, 10-12, 11-5, 4-11, 11-8

Nybegynnar 09
1;HÅVARDSEN Martin Nonslid, Skjoldar IL
2;EIDE Jonathan, Skjoldar IL
3;VESTRE Daniel, Skjoldar IL
3;NESHEIM Stian, Skjoldar IL
5;SKJOLD Anders, Skjoldar IL
5;SKATTKJÆR √òrjan Moe, Skjoldar IL
Final;HÅVARDSEN Martin Nonslid – EIDE Jonathan;11-8, 11-4, 11-4
Semi;HÅVARDSEN Martin Nonslid – VESTRE Daniel;11-5, 11-9, 11-9
Semi;EIDE Jonathan – NESHEIM Stian;11-8, 11-2, 11-8
1/4;VESTRE Daniel – SKJOLD Anders;11-2, 11-4, 11-8
1/4;NESHEIM Stian – SKATTKJÆR √òrjan Moe;7-11, 11-8, 11-7, 11-9

Nybegynnar 12
1;EINEM Kim, Skjoldar IL
2;MANCZAC Kristoffer, Skjoldar IL
3;GRUNNALEITE Kristoffer Fosen, Skjoldar IL
3;LANDA Glenn, Skjoldar IL
Final;EINEM Kim – MANCZAC Kristoffer;11-5, 12-10, 11-9
Semi;EINEM Kim – GRUNNALEITE Kristoffer Fosen;11-4, 11-3, 11-6
Semi;MANCZAC Kristoffer – LANDA Glenn;11-8, 11-3, 11-2

Nybegynnar
1;SELLEVOLD Mathias Olsson, Bergen HIL
2;ELIASSEN Heine, Bergen HIL
3;BLINKENBERG Mads, Sportsklubben Heros
3;EIKEN Håkon, Skjoldar IL
5;GRUNNALEITE Harald Fosen, Skjoldar IL
5;BAKKE Kristian, Skjoldar IL
Final;SELLEVOLD Mathias Olsson – ELIASSEN Heine;11-8, 11-3, 11-8
Semi;SELLEVOLD Mathias Olsson – BLINKENBERG Mads;11-4, 11-3, 11-1
Semi;ELIASSEN Heine – EIKEN Håkon;4-11, 11-3, 11-2, 9-11, 11-7
1/4;BLINKENBERG Mads – GRUNNALEITE Harald Fosen;11-9, 8-11, 11-8, 11-5
1/4;EIKEN Håkon – BAKKE Kristian;11-8, 11-7, 13-11

Jenter 13
1;KVAMSDAL Mari, Sportsklubben Heros
2;CHANMUANG Lisa Panatchakorn, Bergen HIL
3;BJØRGEN Gerd Sigrid, Etne BTK
4;RIIS Amalie, Etne BTK